De prijzen in een budgetsupermarkt in IJsland

Voordat ik naar IJsland ging was ik nogal bang voor wat me te wachten zou staan qua uitgaven. Op internet vond ik dat je er vanuit kan gaan dat alles zo’n twee keer duurder is dan in Nederland. Eenmaal daar bleek dat me alles mee te vallen. Zo vond ik al snel een supermarkt genaamd ‘budget’ en de supermarkt deed prima recht aan zijn naam. Uiteraard verschilt het per product, maar ik zal in dit artikel wat voorbeelden noemen van prijzen in deze supermarkt.

  • Appels: €2,30 per kilo
  • Sinaasappels: €1,96 per kilo
  • Bakje aardbeien: €3,30
  • Krop sla: €1,73
  • Aardappels: 1,30 per kilo
  • Knoflook: €2,64 voor 5 bollen
  • Ui: 0,69 per kilo
  • Paprika: €2,98 per kilo
  • Sojamelk: €1,19 per liter
  • Kaas: €4,60 per 330 gram
  • Macaroni: €1,52 per kilo
  • Koffie: €4,11 voor een zak koffiepads
  • Zak tortillawraps: €1,72
  • Rijst: €1,32 per kilo
  • Cola: €1,92 per fles
  • Water: €0,72 per liter
  • Vegan magnetronmaaltijd: €6,30
  • Milka chocoladereep: €1,32

Zoals je ziet verschilt het erg per product. Het ene product is niet zo duur, zoals ui, sojamelk, macaroni of rijst. Andere producten zijn dan wel weer wat prijziger zoals paprika, kaas en koffie. Het is in IJsland dus echt een kwestie van keuzes maken. Wil je budget boodschappen doen? Dan kan dat prima, maar je moet wel de juiste supermarkt kiezen. Ook zijn de keuzes qua producten beperkt.

6 tips voor goedkoop en effectief sporten vanuit huis

Eigenlijk heb ik de afgelopen jaren altijd een abonnement gehad bij de sportschool. Ik ging twee of drie keer per week en daar was ik best tevreden mee. Ik vond het leuk en voelde me achteraf altijd goed. Sinds corona werd ook ik natuurlijk gedwongen om een andere oplossing te vinden. Langzaam bedacht ik steeds meer manieren om goedkoop en effectief te sporten vanuit huis. Uiteindelijk was ik hier zo tevreden mee, dat ik mijn abonnement heb opgezegd, nadat de sportscholen weer opengingen.

Sportschool VS thuis

Dat thuis sporten ook prima ging, was niet de enige reden dat ik gestopt ben bij de sportschool. Om te beginnen vond ik het vervelend dat je zo gebonden was aan tijdslots door corona. Ik vond vooral de groepslessen leuk, maar vaak was ik de enige die meedeed, wat best ongemakkelijk is. De sfeer in mijn sportschool beviel me niet meer en daarom heb ik mijn abonnement opgezegd. De voordelen van de sportschool zijn wel dat je in de sportschool alle apparaten hebt, je met iemand anders kan gaan en je vaak toch wat zwaarder traint door meer opties aan gewichten. Een groot voordeel van sporten vanuit huis, is dat het je veel geld scheelt.

Toch kun je ook thuis prima het echte sportgevoel nabootsen met de volgende tips:

1. Neem een vast moment op de dag

Om het thuis sporten ook echt vol te houden is een routine belangrijk. Dit begint bij het bepalen van een vast moment op de dag waarop je gaat sporten, zoals ‘s ochtends of ‘s avonds. Dit hoef je niet elke dag te doen. Ik doe het bijvoorbeeld drie of vier keer per week. Mijn voorkeur gaat uit naar de ochtend, dus drie ochtenden in week sport ik.

2. Zet het in je agenda

Maar welke dagen doe je dat dan? Er zijn vast dagen die beter uitkomen dan de anderen. Het voordeel van thuis sporten, is dat je wat flexibeler bent, simpelweg omdat je geen reistijd hebt. Het nadeel hiervan is dat je het sneller vergeet of uitstelt. Zet daarom aan het begin van de week in je agenda wanneer je wil gaan sporten.

3. Sport kort

Dit is de tip die het beste werkt voor mij. Probeer eens om niet één of twee keer peer week een uur te sporten, maar om elke dag (of om de dag) tien tot vijftien minuten te sporten. Dit verlaagt de drempel om te beginnen enorm. Ik spreek altijd met mezelf af dat ik minstens tien minuten ga sporten. Soms ben ik niet in de mood en stop ik inderdaad na tien minuten, maar eigenlijk ga ik altijd langer door tot rond de twintig minuten, omdat het sporten dan toch te goed voelt om zo snel te stoppen.

4. Kies de juiste spullen

Online zijn genoeg fitnessartikelen voor thuis te vinden. Ik wilde een kleine selectie maken, simpelweg omdat mijn huis klein is. Fitnessartikelen die wat mij betreft niet kunnen ontbreken zijn:

  • Een mat
  • Twee of drie dumbells/kettlebells
  • Een paar verschillende weerstandsbanden

5. Online workouts

Soms heb je niet de inspiratie om zelf een leuke workout te verzinnen. Op dat soort momenten is het fijn om even met iemand anders mee te doen. Twee van mijn favoriete workouts zijn de twerkout van Vita en deze workout van FitnessBlender. Daarnaast doe ik vaak yoga mee met Yoga with Kassandra. Naast dat het fijn is om met iemand mee te doen, leer je ook nieuwe oefeningen kennen.

6. Wissel af

Niks is meer demotiverend dan elke dag hetzelfde doen. Wissel daarom het sporten af. Wat ik bijvoorbeeld afwissel is:

  • Workouts (krachttraining)
  • Workouts (cardio)
  • Yoga
  • Dansen
  • Buiten wandelen

Heel veel succes met sporten!

Dit is een gesponsorde blog

Review: de vegan kaas van de Lidl

Wie dacht dat mijn liefde voor Lidl niet groter kon worden, heeft het mis. Een tijdje geleden kwam Lidl met een tijdelijk vegan assortiment. Blijkbaar sloeg dit tijdelijke assortiment goed aan, want ze hebben nu een aantal permanente plantaardige producten in de schappen. Ik heb natuurlijk alles meteen ingeslagen. Vandaag test ik de vegan kaas. Dit zijn er twee, namelijk plakken en geraspte kaas. Ik hou m’n hart vast, want tot nu toe zijn alleen de vegan kaasproducten van Simply V in de smaak gevallen. Vooral die van de Albert Heijn vielen me echt tegen. Hopelijk heeft Lidl er wat van gemaakt!

Kaas plakken

Op de verpakking zag ik dat de kaas weer gemaakt is op basis van kokos. In veganistische kaas vergelijken met normale kaas, was de kokossmaak juist waar ik op afknapte. Ik was bang dat het in dit geval weer een gekke bijsmaak zou geven, maar dat viel heel erg mee. Ik zou niet zeggen dat de smaak één op één met kaas te vergelijken is, maar het komt best in de buurt. Het is nu niet zo dat ik de behoefte heb om in een keer het hele pak weg te snaaien. Daarvoor mis ik toch wat smaak.

De smaak is dus wat minder dan gewone kaas, maar daar valt wat aan te doen. Ik eet de plakken kaas nu meerdere keren per week met wat komkommer, peper en zout op een broodje. Zo is het oprecht lekker!

Daarnaast heb ik ook even getest hoe het is als je er een tosti van maakt. De kaas smelt goed, maar eigenlijk iets te goed. Ik denk dat dit door de kokos komt, wat de neiging heeft snel te smelten. Het lijkt meer op een broodje kaassaus, dan een tosti. Het is met een beetje chilisaus qua smaak prima voor af en toe, maar ik heb niet de behoefte om het veel vaker te eten.

Een pak van 200 gram met 8 plakken kost €1,89

Geraspte kaas

Voor de geraspte kaas geldt eigenlijk hetzelfde. De smaak is iets minder dan gewone kaas, maar het komt zeker in de buurt. In gerechten is het handig dat de kaas zo goed smelt. Ook smelt de kaas weer net iets té goed, waardoor het wat neiging heeft naar ‘olie-achtig’, in plaats van die typische gesmolten kaas structuur.

De rasp is wel echt een toevoeging, want het maakt een risotto of pasta wat romiger, dan wanneer er geen kaas of kaasvervanger doorheen zit. Ook deze blijf ik dus gebruiken bij het maken van pasta’s of risotto’s!

Een pak van 200 gram kost €1,69

Samengevat

De vegan kaas van de Lidl verslaat zeker Wilmersburger en al helemaal Albert Heijn. De kaas heeft de structuur van kaas, smelt goed en heeft een prima smaak. De smaak is wel aan de saaie kant, waardoor het toevoegen van zout en peper wat mij betreft geen gemis is. Hierdoor kan de veganistische kaas van Lidl niet tippen aan de plantaardige kaasproducten van Simply V. Ik heb deze een keer opgestuurd gekregen, alleen zie nu dat ze helaas in Nederland niet te krijgen zijn. Jammer!

Goedkoop en gemakkelijk vegetarisch broodbeleg

Met vegetarisch avondeten heb ik nooit moeite gehad. Er zijn zoveel vleesvervangers nu. Soms heb ik het idee dat je haast meer keuze hebt uit vleesvervangers dan uit vleessoorten. Voor beleg is dit anders. Hoewel er steeds meer keuze is, bleef het vaak toch bij een broodje kaas. Nu ik meer plantaardig eet, neem ik liever ook niet al te vaak kaas. Tja, dan moet je creatief worden.

Hieronder heb ik allemaal verschillende vegetarische opties beschreven, die niet duur zijn. Hier hoort bijvoorbeeld niet veganistische kaas bij, waar je €3,20 betaalt voor een paar plakjes. Dit vind ik namelijk waanzinnig duur. Zie hier trouwens mijn blog over veganistische kaas vergelijken met normale kaas om te lezen wat ik verder van vegan kaas vond.

Ik heb geprobeerd om zo veel mogelijk vegetarisch broodbeleg op een rijtje te zetten. Eerst alles met (een beetje) melk of ei. Daarna de veganistische soorten broodbeleg.

Niet (helemaal) plantaardig

Kaas

Kaas is natuurlijk een hele makkelijke optie als je vegetarisch wil eten. Hoewel kaas ook niet supergoedkoop is, is het wel gemakkelijk te krijgen en je heb keuze uit verschillende soorten.

Eiersalade

Dit is wel echt een goedkope optie. Als ik eiersalade neem, neem ik liever eentje met vrije uitloop eieren, zoals deze. Dit is ook de Surinaamse variant met lekkere kruiden erdoorheen. Je kan trouwens ook zelf eiersalade maken. Dit is mijn recept voor een duurzamere eiersalade. Wanneer je het zelf maakt is het nog weer een stuk goedkoper.

Ei

Als we dan toch met ei bezig zijn: een gekookt ei op brood is ook prima beleg. Dit maak je wat spannender met een sausje, spread of kruiden. Ook hier is een biologisch ei een meer diervriendelijke en duurzamere keuze.

Vegetarische worst, paté of filet americain

Verschillende vegetarische merken hebben nu ook broodbeleg. Toch zijn deze vaak prijzig. Bij de meesten betaal je rond de €2,00 voor 125 gram aan product. Soms doe ik dit en ben ik een beetje zuinig met de plakjes, maar eigenlijk is het best jammer dat het met zoveel moeite moet. Een tip is om altijd als je in de supermarkt ben even te checken of ze toevallig in de aanbieding zijn. Ook vind ik bij de Albert Heijn vaak vegetarisch broodbeleg met een 35% korting sticker. Dan neem ik hem sowieso mee.

Aangezien Lidl sinds kort een groot assortiment heeft aan vleesvervangers, heb ik goede hoop dat er binnenkort ook vegetarisch broodbeleg komt. Dat zou heel fijn zijn.

Hagelslag, chocoladepasta etc.

Zoet beleg is natuurlijk niet gezond, maar wel vaak vegetarisch. Af en toe moet het kunnen!

Hüttenkase

Ik heb dit zelf eigenlijk nooit gehad, maar het schijnt met wat peper en groente zoals komkommer of tomaat best lekker te zijn.

Pesto

Hier zit kaas in, als je hem budget wil hebben. Pesto heb je ook plantaardig, maar die zijn niet zo goedkoop.

Helemaal plantaardig

Hummus

Hummus heb je in alle soorten en maten. Wil je budget? Dan zou ik het huismerk nemen van de supermarkt. Dan kost een bakje hummus meestal maar rond de €1,00 voor 200 gram. Je kan hummus ook gemakkelijk zelf maken. Zie hier mijn recept voor hummus met zongedroogde tomaat.

Avocado uit de diepvries

Avocado is best duur en daarom koop ik het niet heel vaak. Toch is het gezond en voedzaam beleg als je veganistisch wil eten. Mijn tip om het goedkoper te maken is om een diepvriesvariant te nemen.

Pindakaas

Het is eigenlijk te simpel, maar pindakaas is ook helemaal plantaardig. Er zitten relatief veel calorieën in, maar dit zijn gezonde vetten die uit pinda’s komen. Niks mis mee dus.

Tapenade

Tapenade kun je zelf maken of kant-en-klaar in de winkel kopen. Bekijk wel goed de ingrediënten om te kijken of er geen ansjovis in zit, want dit kan soms het geval zijn.

Groentespreads

Ook hiervan heb je verschillende in de supermarkt, maar wat je nog meer hebt zijn recepten op het internet voor groentespreads. Probeer het eens!

Scrambled tofu

Dit zou volgens veganisten de ideale vervanging van een scrambled egg zijn. Ik heb het om eerlijk te zijn nog nooit geprobeerd, maar dit recept van Lisa Goes Vegan ziet er heel goed uit!

Jam

Alle soorten jam, dus keuze genoeg. Jam is ook helemaal budgetproof en blijft lang houdbaar.

Pure hagelslag, vlokken en speculaas

Ook weer allemaal zoetigheid, maar helemaal vegan!

4x vegetarische maki met de sushi-kit van Saitaku

Vorige keer heb ik de sushi kit van Lidl gebruikt om vier vegetarische maki te maken. Bekijk hier de blog erover. In dit artikel heb ik weer vier andere vegetarische maki gemaakt met de kit van Saitaku.

Het pakket was eigenlijk hetzelfde hetzelfde. Er zit rijst, rijstazijn, stokjes, een matje, sojasaus en wasabi in. De inhoud was eigenlijk hetzelfde als dat van het pakket van de Lidl, dus daar zal ik niet veel verder op ingaan. Als je doorscrolt vind je de vier nieuwe combinaties en een weer een prijsbepaling. Spoiler: zelf sushi maken is veel goedkoper dan bestellen of naar een sushi-restaurant gaan.

Wat heb je nodig voor 30 – 35 maki?

  • Saitaku suski kit
  • 50 gram zeewiersalade
  • 50 gram peen julienne of geraspte wortel
  • 1 ei
  • 1/4 avocado
  • 1/8 komkommer

De bereiding

De bereiding staat op de verpakking van de sushi-kit. Negeer de vis en het vlees dat je er eigenlijk in moet doen en pak de bovenstaande ingrediënten erbij.  

De zeewiersalade en wortel zijn al klaar om te gebruiken. Snijd de avocado en komkommer in reepjes en roerbak het ei.

Maak de volgende rollen:

  • Zeewiersalade
  • Peen julienne of geraspte wortel
  • Ei
  • Avocado met komkommer

In de verpakking zit genoeg sojasaus en wasabi. Ik ben zelf geen fan van wasabi, maar ik was wel erg blij met de sojasaus.

Prijsbepaling

Prijsbepaling voor de hele producten:

  • €7,90 – kit
  • €2,70 – zeewiersalade (voor 125 gram)
  • €1,40 – peen julinne (voor 150 gram)
  • €1,65 – eieren (voor 10 stuks)
  • €1,30 – avocado
  • €0,75 – komkommer
  • Totaal: €15,70

Prijsbepaling voor de hoeveelheid producten die ik echt gebruikt heb (schatting):

  • €7,90 – kit
  • €1,08 – zeewiersalade
  • €0,47 – peen julinne
  • €0,17 – ei
  • €0,33 – avocado
  • €0,09 – komkommer
  • Totaal: €10,04

Dus voor 30 tot 35 maki betaalde ik €15,70 voor de hele producten en €10,04 voor de hoeveelheden die ik ook echt gebruikt heb. Dit was bij ons voor twee personen. Het is een stukje duurder dan bij de sushi kit van de Lidl. Dat komt omdat de kit duurder was en omdat we zeewiersalade hebben gebruikt, wat best prijzig is.

Zie hieronder meer foto’s

4x vegetarische maki met de sushi-kit van Lidl

Ik ben echt gek op sushi. Wie niet? Vegetarische sushi is alleen nog niet zo’n ding, dus daar wil ik graag snel verandering in brengen. Als vegetariër kun je natuurlijk naar een sushi restaurant gaan, maar het grootste deel van de kaart bevat vlees of vis. Daarnaast is het ook erg duur. Daarom heb ik zelf sushi gemaakt, met een pakket van ‘Vitasia’ van de Lidl. Hiermee kun je maki maken, de bekendste en meest simpele variant van sushi.

Inmiddels staat er al een deel 2 online. Bekijk hem hier.

Wat heb je nodig voor 30 – 35 maki?

  • Sushi kit
  • 50 gram tempeh
  • 30 gram feta (blok)
  • 1/2 avocado
  • 1/3 paprika
  • 1/4 komkommer

De bereiding

De bereiding staat op de verpakking van de sushi-kit. Negeer de vis en het vlees dat je er eigenlijk in moet doen en pak de bovenstaande ingrediënten erbij. Snijd deze allemaal in dunne reepjes, zodat ze goed passen.

De tempeh heeft wat voorbereiding nodig. Tempeh is natuurlijk wat droog van smaak. Bak daarom de tempeh van tevoren goed en voeg hierbij kruiden toe. Ik heb chilipoeder, knoflookpoeder (verse knoflook mag natuurlijk ook), koriander, peper en zout gebruikt.

Maak de volgende rollen:

  • Tempeh
  • Feta met paprika
  • Avocado
  • Komkommer

In de verpakking zit ook genoeg sojasaus en wasabi. Ik ben zelf geen fan van wasabi, maar ik was wel erg blij met de sojasaus.

Prijsbepaling

Prijsbepaling voor de hele producten:

  • €5,00 – kit
  • €0,70 – komkommer
  • €1,00 – paprika
  • €1,10 – avocado
  • €1,60 – tempeh
  • €1,00 – feta
  • Totaal: €10,40

Prijsbepaling voor de hoeveelheid producten die ik echt gebruikt heb (schatting):

  • €5,00 – kit
  • €0,20 – komkommer
  • €0,30 – paprika
  • €0,55 – avocado
  • €0,30 – tempeh
  • €0,15 – feta
  • Totaal: €6,50

Dus voor 30 tot 35 maki betaalde ik €10,40 voor de hele producten en €6,50 voor de hoeveelheden die ik ook echt gebruikt heb. Dit was bij ons voor twee personen.

Zie hieronder meer foto’s

Bekijk ook: 4x vegetarische maki met de sushi-kit van Saitaku

Goedkope romige champignonpasta (€1,00 PP)

Een romige pasta met champignon. Dat klinkt ingewikkeld en prijzig. Maar wist je dat dat helemaal niet zo hoeft te zijn? Voor een prima prijsje heb je een heerlijke champignonpasta op tafel staan, en nog snel ook. Zie het recept hieronder, inclusief prijsbepaling.

Wat heb je nodig voor 2 personen?

  • 160 gram ongekookte pasta
  • 200 gram champignons
  • 125 milliliter (plantaardige) kookroom
  • 50 gram rucola
  • 2 eetlepels olijfolie
  • Peper naar smaak
  • Eventueel: 1 teen knoflook OF 0,5 theelepel knoflookpoeder

Plantaardige variant?

Deze pasta is gemakkelijk veganistisch te maken. Het enige wat je hoeft te doen is een plantaardige pasta en kookroom gebruiken. Ik gebruikte de AH soja keuken. Net zo lekker! Ook is er een plantaardige tagliatelle te vinden, bijvoorbeeld die van De Cecco.

De bereiding

  1. Kook de pasta volgens de verpakking.
  2. Bak de champignons met de olijfolie in een koekenpan of wokpan. TIP: bestrooi de champignons met wat knoflookpoeder, of gebruik verse knoflook. Dit geeft ze een extra lekkere smaak.
  3. Voeg de kookroom toe aan de champignons en warm dit op. Roer tegelijkertijd door.
  4. Voeg de gekookte pasta en de champignonsaus bij elkaar.
  5. Voeg de rucola toe en schep dit erdoorheen.
  6. Voeg peper toe naar smaak.
  7. Serveer en eet smakelijk!

Prijsbepaling

Voor twee personen kosten de goedkoopste opties (M.U.V. voordeelverpakkingen) bij de Albert Heijn:

  • 160 gram ongekookte pasta: €0,446
  • 200 gram champignons: €0,816
  • 125 milliliter kookroom: €0,325
  • 50 gram rucola: €0,588
  • 2 eetlepels olijfolie: €0,100
  • Peper naar smaak: €0,032
  • Knoflookpoeder: €0,026

Dit is bij elkaar opgeteld €2,333. Gedeeld door twee personen is dat €1,1665.
Ik moest het zelf nog een paar keer checken. Avondeten voor rond de €1,00?! Maar het kan dus echt. Moet je nagaan wat het kost als je bij de Lidl of Aldi boodschappen doet. Dat is waarschijnlijk nog wat minder.

Natuurlijk is het verstandig om als vegetariër een vleesvervanger bij de maaltijd te doen. Dit heb ik niet in het recept verwerkt. Voor een dagje kan het vast geen kwaad, maar op de lange termijn is het goed om ook wat eiwitbronnen aan je maaltijd toe te voegen. Kost helaas wel wat meer geld 😉

Bekijk hier ook mijn: Eenvoudige penne met groenten.

Prijzen vergelijken: Picnic, Lidl en Albert Heijn

Picnic is een redelijke nieuwe supermarkt. Het bestaat namelijk sinds 2015. Het is niet zomaar een supermarkt, want alles is online. Wanneer je je aanmeldt, kom je op een wachtlijst te staan en als je hier doorheen bent, worden je boodschappen gratis bezorgd. Het klinkt bijna te mooi om waar te zijn! Maar hoe is Picnic qua prijs? Veel duurder dan de rest van de supermarkten? Ik ga het uitzoeken.

Ik zal verschillende producten bekijken, bijvoorbeeld groente, fruit, chocolade en meer. Ik kies telkens de goedkoopste optie van dit product. Daarna zet ik onder elkaar de prijzen per winkel. Zo kun je zien in hoeverre deze producten in prijs van elkaar verschillen. Heb je een Aldi in de buurt? De prijzen van de Lidl en de Aldi liggen dicht bij elkaar in de buurt. Je kunt er dus vanuit gaan dat dit ongeveer hetzelfde zal zijn.

FRUIT

1 kilo bananen
Lidl: €1,00
Picnic: €1,67
AH: €1,90

500 gram pitloze druiven
Lidl: €2,00
Picnic: €2,20
AH: €2,20

1,5 kilo handsinaasappels
Lidl: €2,00
Picnic: €2,09
AH: €3,00

1,5 kilo jonagold appels
Lidl: €2,60
Picnic: €3,40
AH: €3,40

Hele ananas
Lidl: €1,90
Picnic: €1,90
AH: €1,95

500 gram aardbeien
Lidl: €3,00
Picnic: €3,50
AH: €4,00

GROENTE

Zak spinazie 500 gr
Lidl: €1,44
Picnic: €1,81
AH: €2,25

Hele broccoli
Lidl: €1,00
Picnic: €1,10
AH: €1,80

Hele komkommer
Lidl: €0,80
Picnic: €0,70
AH: €0,85

500 gram tomaten
Lidl: €1,00
Picnic: €1,20
AH: €1,20

OVERIG

Heel volkoren brood
Lidl: €1,00
Picnic: €1,00
AH: €1,20

200 gram melba toast
Lidl: €0,70
Picnic: €0,70
AH: €0,70

300 gram knäckebröd 
Lidl: €0,90
Picnic: €0,70
AH: €0,70

Pak appelkoeken
Lidl: €0,97
Picnic: €0,70
AH: €0,70

200 gram reep melkchocolade
Lidl: €1,25
Picnic: €1,30
AH: €1,40

Twee groenteschijven
Lidl: €1,60
Picnic: €2,20
AH: €2,30

400 gram tofu
Lidl: €1,80 (hier zit wel al een marinade op)
Picnic: €1,85
AH: €1,33

Kip tandoori pakket
Lidl: €1,45
Picnic: €1,73
AH: €2,65

1 liter fles witte wijn fris & fruitig
Lidl: €3,50
Picnic: €4,00
AH: €3,60

VAN GOEDKOOP NAAR DUUR

  1. Lidl
  2. Picnic
  3. AH

Dit is niet bij alle producten zo. In de meeste gevallen is de AH duurder dan Picnic en Picnic duurder dan de Lidl. Het komt wel eens voor dat Picnic even duur is als de de Lidl, of zelfs goedkoper. In een enkel geval is Picnic duurder dan de AH. Om een goede conclusie te trekken moet je natuurlijk meerdere producten vergelijken, maar ik denk dat dit wel een goede indicatie is.

Ook moeten we niet vergeten dat Picnic vanaf €25,00 gratis bezorgd. Dat scheelt een hoop moeite.

Dus van goedkoop naar duur: Lidl – Picnic – Albert Heijn

Zelfgemaakte fruitsmoothie voor €1,00

Een nadeel van smoothies is dat ze vaak duur zijn om te maken. Een verse mango, wat aardbeien. Het kost snel al meer dan 5 euro. Niet iets om elke dag te doen dus. Daarnaast vind ik het altijd zonde om dat verse (dure!) fruit in een blender te doen, waardoor er bijna niks van overblijft. Maar voor een lekkere gezonde smoothie is niet per se veel geld nodig. Deze zelfgemaakte fruitsmoothie voor €1,00 bevat geen yoghurt en bestaat voor 100% uit fruit en is geschikt voor een groot glas. 

smoothie6

Wat heb je nodig voor twee glazen?

  • 1 banaan
  • 2 perssinaasappels
  • 150 gram bevroren tropische vruchten
  • 100 gram bevroren aardbeien

Smoothie2smoothie3smoothie4smoothie5

De prijs van deze hoeveelheden ingrediënten is bij elkaar €2,00. Hiermee maak je twee grote ikeaglazen vol met het sap. Dus één glas is ongeveer €1,00. Hoe kan dit zo goedkoop zijn? De truc zit hem in het bevroren fruit. Dit is namelijk helemaal niet zo duur, vergeleken met vers fruit. Zo’n grote zak bevroren tropisch fruit van de Lidl van 750 gram is €3,00 en het doosje aardbeien van 225 gram is ook slechts €1,30. De bananen zijn van de Jumbo (altijd €1,00/kg) en perssinaasappels kun je overal halen voor ongeveer dezelfde prijs. De zak fruit van de Lidl is verkrijgbaar in verschillende varianten, zoals bosvruchten, voor iedere keer weer wat variatie.

smoothie6smoothie7smoothie8De bereiding

Knijp de sinaasappels uit en snijd de banaan in stukjes. Het bevroren fruit kan ongesneden geblend worden. Gebruik wel een blender die ijsblokjes aankan. Ik gebruikte hier de Russell Hobbs Aura Mix & Go Pro. Wanneer het sapje te dik is, kan er altijd nog water naar smaak aan toegevoegd worden. Door het bevroren fruit is de smoothie lekker koud en zomers. Succes!