Voordat ik naar IJsland ging was ik nogal bang voor wat me te wachten zou staan qua uitgaven. Op internet vond ik dat je er vanuit kan gaan dat alles zo’n twee keer duurder is dan in Nederland. Eenmaal daar bleek dat me alles mee te vallen. Zo vond ik al snel een supermarkt genaamd ‘budget’ en de supermarkt deed prima recht aan zijn naam. Uiteraard verschilt het per product, maar ik zal in dit artikel wat voorbeelden noemen van prijzen in deze supermarkt.
- Appels: €2,30 per kilo
- Sinaasappels: €1,96 per kilo
- Bakje aardbeien: €3,30
- Krop sla: €1,73
- Aardappels: 1,30 per kilo
- Knoflook: €2,64 voor 5 bollen
- Ui: 0,69 per kilo
- Paprika: €2,98 per kilo
- Sojamelk: €1,19 per liter
- Kaas: €4,60 per 330 gram
- Macaroni: €1,52 per kilo
- Koffie: €4,11 voor een zak koffiepads
- Zak tortillawraps: €1,72
- Rijst: €1,32 per kilo
- Cola: €1,92 per fles
- Water: €0,72 per liter
- Vegan magnetronmaaltijd: €6,30
- Milka chocoladereep: €1,32
Zoals je ziet verschilt het erg per product. Het ene product is niet zo duur, zoals ui, sojamelk, macaroni of rijst. Andere producten zijn dan wel weer wat prijziger zoals paprika, kaas en koffie. Het is in IJsland dus echt een kwestie van keuzes maken. Wil je budget boodschappen doen? Dan kan dat prima, maar je moet wel de juiste supermarkt kiezen. Ook zijn de keuzes qua producten beperkt.
